Wróć

CO TO JEST DIBOND ?

Dibond można podsumować jako niezwykle sztywny, lekki materiał który doskonale sprawdza się w o znakowaniach wewnętrznych i zewnętrznych, a także w produkcji różnych tymczasowych lub półstałych instalacji.

Nazwa dibond to nazwa handlowa, a nie nazwa rzeczywistego materiału, czyli: „aluminiowe arkusze kompozytowe” lub „panel wystawowy”. Jest to płyta kompozytowa złożona z kilku warstw połączonych rdzeniem polietylowym. Płyta tego typu jest dużo bardziej wytrzymała niż zwykła blacha aluminiowa i łatwo poddaje się obróbce mechanicznej.

Zalety:

·         wysoka wytrzymałość

·         niska waga

·         szeroka gama dostępnych kolorów

·         szeroki zakres temperatur roboczych

·         w 100% do recyklingu

·         imponująca odporność na uszkodzenia

·         można drukować bezpośrednio na

·         dostępny z wykończeniem matowym, błyszczącym, lustrzanym

·         odporne na warunki atmosferyczne

Jak widać jego właściwości są imponujące, powodem dla którego jest tak popularny jako materiał do znakowania, powinny wynikać z powyższej listy. W rzeczywistości, kiedy się nad tym zastanawiamy, nietrudno byłoby pomyśleć, że dibond został powołany do istnienia przez profesjonalistów z branży oznakowania. Jedną z jego największych zalet jest to, że może mieć dwa różne rodzaje powierzchni (matową i błyszczącą) po obu stronach jednego arkusza. Dodatkowym plusem jest to że pozwala użytkownikowi skutecznie przyciąć go do dowolnego rozmiaru i kształtu, a także jego lekkości, która umożliwia łatwe przenoszenie i instalację. Jest odporny na warunki atmosferyczne i uszkodzenia, dzięki czemu można go instalować na zewnątrz w każdym klimacie bez negatywnych skutków.

Dibond to zdecydowanie jeden z najlepszych materiałów wykorzystywany w branży reklamowej do produkcji kasetonów, tablic, i innych materiałów reklamowych a także w architekturze wnętrz, muzealnictwie oraz sztuce. Obróbka dibondu może przynieść zaskakujące efekty.

Galeria zdjęć

Nasi klienci

Zobacz firmy, które zaufały naszemu doświadczeniu