Wróć

TWORZENIE MATERIAŁÓW MARKETINGOWYCH

W dzisiejszych czasach tradycyjny marketing drukowany został odłożony na dalszy plan. Szkoda. To, że wszyscy chodzą z urządzeniem mobilnym, nie oznacza, że ​​tradycyjne materiały marketingowe nie sprawdzają się w małych firmach.

W tym artykule otrzymasz listę najlepszych pomysłów marketingowych, które możesz wykorzystać do tworzenia materiałów marketingowych dla swojej firmy.

Zanurzmy się od razu.

Czym są materiały marketingowe?

Materiały marketingowe to elementy, które przekazują Twój komunikat marketingowy do klientów. Skuteczne materiały marketingowe to przypomnienie, aby zadzwonić do Twojej firmy i skorzystać z Twoich usług.

Pozycje te mogą obejmować produkty drukowane, takie jak wizytówki, broszury i katalogi. Do materiałów marketingowych można zaliczyć szyldy, banery, a nawet billboardy. Inne artykuły promocyjne, takie jak koszulki i kubki do kawy, to inne przykłady.

Jedną z największych zalet zabezpieczeń marketingowych jest to, że mają długi „okres trwałości” – i są przekazywane od jednego potencjalnego klienta do drugiego.

Pomyśl o nich jako o dodatkowej reklamie lub wsparciu dla osób, które polecają Cię swoim znajomym i rodzinie.

Materiały marketingowe wspierają i budują Twoją markę. Dobrze zaprojektowane i dobrze napisane materiały pozwolą wyróżnić Twoją markę na tle konkurencji i sprawią, że Twoja marka będzie szeroko widoczna.

Kluczem do sukcesu jest upewnienie się, że Twoja marka jest spójna we wszystkich materiałach biznesowych. Oto tylko kilka wskazówek:

  • Upewnij się, że logo i kolory logo są spójne na wszystkich wizytówkach, broszurach, papierze firmowym, kopertach itp.
  • Sprawdź swoje czcionki! Twoja marka biznesowa powinna mieć oficjalną czcionkę logo, papieru firmowego i wszystkich drukowanych materiałów. Upewnij się, że masz spójną czcionkę w nagłówkach, tekstach i podpisach pod obrazami.
  • Używaj spójnych obrazów. Jeśli Twoja marka używa zdjęć, używaj ich we wszystkich materiałach marketingowych.
    Nie mieszaj i nie łącz zdjęć z ilustracjami.
  • Sprawdź adresy we wszystkich materiałach marketingowych — jeśli się przeprowadziłeś lub zmieniłeś, powinieneś je ponownie wydrukować.
  • Przeczytaj ponownie i przejrzyj wszystkie swoje materiały, aby upewnić się, że Twoje produkty i usługi są nadal aktualne.

Wypróbuj te wskazówki dotyczące szybkiego startu

Bądź spójny ze swoją marką! Upewnij się, że używasz spójnych kolorów, czcionek i obrazów.

Jest tak wiele wspaniałych zasobów do łączenia wszystkich tych elementów a my możemy ci w tym pomóc.

Nasi klienci

Zobacz firmy, które zaufały naszemu doświadczeniu